Zaopatrzenie kufra wizażysty-Pudry

0 , , , , Permalink 3

Puder to kosmetyk, którego główną funkcją jest UTRWALENIE I ZMATOWIENIE podkładu.
Makijaż bez pudru jest po prostu niekompletny. To właśnie puder „utwardza” makijaż tak, aby podkład trzymał się dłużej.

Pudry oraz podkłady mają podobny skład. Do głównych składników zalicza się m.in.:
a) dwutlenek tytanu, tlenek cynku, węglan wapnia – mają działanie przede wszystkim kryjące.
– węglan wapnia— zwiększa krycie i jednocześnie dobrze absorbuje sebum oraz wilgoć; głównie polecany do stosowania przy cerach tłustych;
– dwutlenek tytanu– bezzapachowa substancja nieorganiczna, pochodzi z czarnej rudy tytanu; stosowana w kosmetyce jako pigment oraz wypełniacz, a także filtr UV; umożliwia łatwiejsze rozprowadzenie gotowego wyrobu kosmetycznego;
– tlenek cynku— składnik, który zwiększa krycie i przyczepność pudru;

b) stearyniany cynku, glinu, magnezu, związki miki i tytanu – mają działanie wygładzające, wyrównują nierówności skóry.
– sole cynkowe i magnezowe kwasu stearynowego (stearynian cynku i stearynian magnezu)— zwiększa przyczepność i polepsza aplikację pudru, wpływają na jego konsystencję, powodując wiązanie składników;
– mika – to jeden z najpopularniejszych wypełniaczy kosmetycznych; jest otrzymywana z serecytu, glinokrzemianu z grupy mik; występuje w wielu odmianach – od perłowej do niemal matowej;

c) wypełniacze – warunkują przyczepność i rozprowadzenie pudru
Możemy spotkać wypełniacze organiczne i mineralne.
Mineralne to np.: mika, kaolin, talk.
Organiczne to np.: skrobia kukurydziana, puder ryżowy.
– talk— czyli uwodniony krzemian magnezu— nadaje pudrom jedwabistość a także zwiększa ich przyczepność. Rozjaśnia pigmenty i nadaje im intensywności.
– kaolin— składa się w około 45% z dwutlenku krzemu. Poprawia przyczepność pudru oraz ułatwia jego rozprowadzanie, stosowany jest jako wypełniacz, silnie absorbuje wilgoć i tłuszcz

d) pigmenty, substancje zapachowe i substancje konserwujące

Puder to kosmetyk dzięki któremu odgradzamy fazy wilgotne od suchych w wizażu. Możemy nakładać krem, bazę, podkład, róż w kremie, czy bronzer w kremie do momentu przypudrowania twarzy.

Pudry możemy podzielić na sypkie i w kamieniu. Z perspektywy wizażysty pudry w kamieniu to idealne pudry do użytku codziennego, nie jako zaopatrzenie kufra, gdyż stanowią widoczną powłokę na twarzy. Pudry, w które warto zainwestować to pudry sypkie. Zmielenie pudru wpływa na widoczność. Im puder jest bardziej zmielony, tym mniej widoczny jest na skórze.

Dlatego osobiście wybieramy pudry sypkie – w dodatku- transparentne, bez koloru, które idealnie „gruntują” kosmetyki kremowe na skórze. Dodatkowo ta transparentność powoduje, że możemy mieć jeden, dwa pudry w kufrze i używać je jako wykończenie wielu podkładów o różnych właściwościach i odcieniach.
Naszymi ulubieńcami są:

1. Puder Kanebo Sensai Translucent Loose Powder– lekki, fajnie utrwala, nie daje zbyt dużego efektu matu;
2. Laura Mercier Translucent Powder – świetny o dużej pojemności nie zmieniający jakości ani właściwości podkładów;
3. La Prairie Cellular Treatment Loose Powder– uwielbiamy go, gdyż oprócz pięknego wykończenia wilgotnej fazy makijażu,  daje efekt wygładzonej skóry, taki Photoshop w pudrze.

Oprócz powyższych jesteśmy zwolenniczkami pudrów utrwalających, czyli takich które mają w sobie polimery tworzące siateczkę na twarzy, dzięki której makijaż trzyma się bardzo długo. Są to pudry, których możemy używać tylko na koniec makijażu, gdyż potem bardzo ciężko jest poprawić makijaż. Te pudry są bardzo drobno zmielone i na początku aplikacji tworzą na twarzy białą powłokę. Powinniśmy z ilością ich użycia uważać, w szczególności przy makijażach fotograficznych, gdyż pod wpływem fleszy mogą być widoczne na twarzy jako biała mąka.
Naszymi ulubieńcami są:

– Kryolan Dermacolor puder fixujący
MakeUp Forever HD Powder

Jest też ostatnia grupa pudrów, które naszym zdaniem dobrze jest mieć w swoim kufrze. Są to pudry mineralne, których nie wykorzystujemy do wykańczania makijażu ani utrwalaniu. Między sobą nazywamy je „pudrami ratującymi”. Czasem się zdarza, że pomimo dobrej znajomości naszego kufra i działania kosmetyków, oraz wiedzy wizażysty, jakieś kosmetyki nie zagrają na twarzy klientki. Pudry mineralne powodują ponowne połączenie się kosmetyków. W tak trudnych sytuacjach wystarczy delikatnie przetrzeć fragment makijażu pudrem mineralnym, aby znów odświeżyć makijaż oraz połączyć jego komponenty.

Co do pudrów mineralnych to według nas najlepsza jest Laura Mercier pudry mineralne prasowane w trzech pięknych odcieniach: Tender Rose, Real Sand, Rich Vanile.

Team MUA.pl,
Ilona Szalak, Ewelina Wadowska.
kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie