Zaopatrzenie kufra wizażysty-Baza pod cienie

Po drodze gdzieś nam umknęła ta ważna substancja :)

Bazy po cienie zapobiegają zbijaniu się cieni w załamaniach powiek, sprawiają, że cienie stają się wodoodporne, lub przynajmniej długotrwałe.
Cienie na bazie lepiej się rozprowadzają, mają intensywniejszy odcień i utrzymują się dłużej.

Jeśli decydujesz się na bazę pod cienie, to wybieraj te, które mają już jakiś kolor. Dzięki temu jesteś w stanie wyrównać koloryt powieki nie przeciążając jej, oraz przygotować się do aplikacji cieni. Dzięki dobrze dobranej bazie makijaż oczu lepiej wygląda, oraz wytrzymuje inne przeciwności, np. wysoką wilgotność powietrza, zbyt dużą wilgotność powiek.

Przez dłuższy okres czasu, jako bazę traktowałyśmy korektor- który również spełniał nasze wymogi. Jednak, po odkryciu kilku perełeczek, stwierdziłyśmy, że w używaniu baz pod cienie faktycznie coś jest 🙂

Warto wybierać bazy już zabarwione, które mogą wyrównać koloryt powieki. Dzięki temu zabiegowi nie musicie nakładać na powieki podkładu, ani korektora, sama baza wystarczy. Pamiętajmy, że im mniej kosmetyków mokrych na powiece, tym lepiej. Powieki naszych oczu z reguły są suche. Nakładając na nie kilka mazistych substancji powodujemy osłabienie przyczepności cieni.

Brzmi to dziwnie, ale już tłumaczymy. Nakładasz podkład, potem korektor, potem bazę… Już w tym momencie cienie się nie przyczepiają tylko przyklejają do zewnętrznej warstwy. Przyklejenie działa, ale tylko na kilka godzin. Jeśli doprowadzisz do przyczepienia, wmasowania cieni w powiekę, Twój makijaż zyska na mega trwałości.

Więc bez sensu nakładać korektor i bezbarwną bazę, jeśli możemy nałożyć napigmentowaną bazę i osiągnąć lepsze rezultaty.

Do Waszego wyboru zostawiamy efekt bazy. My lubimy bazy emulsyjne, delikatnie rozświetlające.

Naszymi kochanymi perełeczkami są:

1. Benefits Stay Don’t Stray
2. nasza najukochańsza Laura Mercier
3. Urban Decay Primer Potion w kilku odcieniach

Bazę nakładamy palcem, po czym szybciutko przylepiamy do niej cienie. Efekt jest mocny, świetlisty, piękny, imponujący.
Love it, love it 🙂

Team MUA.pl,
Ilona Szalak & Ewelina Wadowska.

1 Comment
  • Magda
    Marzec 25, 2017

    Polecam również bazę od Too Faced ☺

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie