Wiosenny deszcz-Glossy makeup

0 , , , , Permalink 2

Za oknem pogoda w kratkę. Czekamy z utęsknieniem na słoneczną ciepłą wiosnę. Dookoła na próżno szukać intensywnych barw. Wszystko jest szarobure. Warto ożywić monotonię energetycznym akcentem w makijażu. Spróbować przywołać wiosnę żywym kolorem biorąc za wzór trendy z wybiegów, gdzie królują intensywne barwy. W makijażu oka przestajemy stawiać na precyzję. Cienie pojawiają się w formie plamy niedbale roztartej. W miejscu wszędobylskiego matu pojawia się tzw. glossy makeup look ( trend ten towarzyszy nam już od pewnego czasu).

Ten makijaż daje wrażenie wilgoci. Jest bardzo efektowny, niestety nie zalicza się do najtrwalszych, a to za sprawą specyfików które nadają jego poszczególnym elementom połysku. Można postawić na wrażenie mokrego oka, ust lub na mokry total look. Jak wykonać taki makijaż?

Krok 1

Na czystą nawilżoną skórę nakładamy mocno rozświetlającą bazę, która da nam efekt mokrej skóry.

Krok 2

Nakładamy lekki podkład ( pędzelkiem lub gąbeczką). Modelujemy twarz za pomocą kremowych produktów. Rezygnujemy z nakładania pudru, ponieważ zniszczyłoby to zamierzony efekt.

Krok 3

Płynny rozświetlacz aplikujemy na szczyt kości policzkowych, nos, łuk kupidyna oraz na centralną część czoła.

Krok 4

Na policzki nakładamy delikatny róż w kremie i rozcieramy by uzyskać naturalny efekt.

Krok 5

By makijaż oka był trwały, mieszam sproszkowany zielony cień z duralinem. Powstaje nam specyfik podobny do eyelinera o dość dużej wytrzymałości. Aplikujemy go na całą powiekę ruchomą wyciągając go w kierunku brwi. Dolną powiekę traktujemy analogicznie do górnej.

Krok 6

Tuszujemy rzęsy wodoodporną maskarą. Aplikujemy kępki sztucznych rzęs.

Krok 7

Na usta nakładamy matową pomadkę wpadającą w pomarańcz. Na nią aplikujemy bezbarwny błyszczyk by nadać ustom bardziej mokry charakter.

Krok 8

By podkreślić efekt mokrej skóry, delikatnie nanosimy na twarz oliwkę dla dzieci.

Krok 9

Nie bez powodu czekaliśmy na ten etap dosłownie do ostatniej chwili. By nadać powiece efekt glossy, na powiekę nakładamy mieszankę wazeliny i bezbarwnego błyszczyka. Robimy to bardzo delikatnie ponieważ wazelina rozpuszcza nam makijaż oka i cienie zaczynają nam wędrować.

Powodzenia:)


Makijaż: Anna Kliszcz
Fotografia: Cascada Photography
Modelka: Kasia Śliwka
Retuszer: Piotr Miszczak

Autor:Anna Kliszcz
Wizażystka i charakteryzator. Pracuję przy sesjach fotograficznych, na planach filmowych oraz z klientami indywidualnymi. Makijaż jest moją pasją i sposobem na życie. Uważam, że makijaż stworzono by podkreślać urodę a nie ją tworzyć.
http://www.facebook.com/AnnaKliszczMakeUp

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie