Wariacje na temat kreski

Jest niezwykle ważnym elementem prawie każdego makijażu, potrafi nadać lub zmienić jego charakter. Niezwykle modna w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych nie straciła w czasach obecnych nic ze swej popularności. A w nadchodzącym wiosenno-letnim sezonie stanowi nadal jeden z najważniejszych trendów makijażowych.

Kreska może mieć różny charakter w zależności od narzędzia jakim jest wykonane, delikatną miękką i naturalną wykonasz przy pomocy miękkiej kredki, będzie idealna do makijażu dziennego. Podobny efekt uzyskasz wykonując kreskę cieniem. Musisz mieć do tego cienki pędzelek oraz koniecznie matowy szary lub brązowy cień . Możesz użyć suchego cienia, uzyskując efekt bardzo subtelny lub cienia na mokro, wówczas kreska będzie mocniejsza i bardziej wyrazista.
Zupełnie inny charakter ma kreska wykonana eyelinerem. Jest mocna, wyrazista i zarezerwowana głównie dla makijażu wieczorowego. Mamy do wyboru linery w płynie, żelu lub w formie flamastra, bez względu jednak na rodzaj ich użycie wymaga pewnej precyzji

Ważnym elementem jest dobranie koloru kredki do oprawy oczu i typu urody. Delikatna , eteryczna blondynka nie powinna stosować czarnej mocnej kreski. Proponuję użycie kredki lub cienia w kolorze grafitowym, brązowym lub granatowym. Czarna kredka najlepiej sprawdzi się u pań o ciemnej oprawie oczu oraz przy mocnym makijażu wieczorowym.

Biała, jasnoszara, kremowa, kreska namalowana na wewnętrznej stronie dolnej powieki powiększy oczy. Zastosowanie ciemnego koloru w tym miejscu doda wyrazistości spojrzeniu ale spowoduje jednocześnie optyczne pomniejszenie oka-jeśli masz małe oczy uważaj więc aby nie wywołać negatywnego efektu. Jeśli chcesz powiększyć oko zrób ciemną kreskę na dolnej powiece.

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z kreskę zrób ją przy pomocy kredki będzie to znacznie łatwiejsze niż zrobienie kreski eyelinerem. Należy przypudrować powiekę co przedłuży trwałość kreski., Powieka powinna być półprzymknięta – nie rysujemy kreski przy zamkniętych oczach. Zaczynamy od zewnętrznego kącika, najlepiej narysować ją jednym płynnym ruchem. Kreska powinna być grubsza od zewnątrz i coraz cieńsza do wewnątrz). Nie musisz rysować jej na całej długości powieki. W niektórych sytuacjach kreska może optycznie skorygować kształt oka.

Jeśli więc masz oczy blisko osadzone rozpocznij rysunek kreski od połowy powieki i wyciągnij ją mocno na zewnątrz. Jeśli zaś są osadzone daleko musisz zrobić zupełnie odwrotnie, a więc rozpocznij kreskę od początku oka i nie wyciągaj jej na zewnątrz. Jeśli oczy mają opadające kąciki możesz je skorygować kreską, której końcówki unoszą się ku górze. Jeśli są głęboko osadzone zrezygnuj całkowicie z kreski na powiece górnej, która spowoduje efekt jeszcze mocniejszego zapadnięcia oka. Przy małych oczach nie należy łączyć kresek na górnej i dolnej powiece, a także nie robić ciemnej kreski wewnątrz oka.

Pamiętaj, że pewne niedociągnięcia w wykonaniu kreski można zawsze skorygować. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnego korektora w pisaku lub po prostu patyczka kosmetycznego.

makijaz-kreska
wizaz-kreska
Makeup: Anna Węgrzynowicz-Trybek
Zdjęcia-Paweł Wójcik

562109_111898838950996_1854784205_nAutor-Anna Węgrzynowicz-Trybek
Gdy mamy możliwość robienia tego co kochamy, wkładamy w to całe swoje serce – jako wizażystka, stylistka i projektantka mody realizuję swoje życiowe pasje. Moją specjalnością jest makijaż i kreowanie wizerunku. Z zawodu jestem plastykiem, a makijaż jest dla mnie formą sztuki, szczególnym rodzajem malarstwa na najszlachetniejszym materiale jakim jest kobieca twarz. Zapraszam wszystkich na moją stronę www.aniatrybek.pl oraz mój fanpage .

 
kurs makijazu dziennego online

1 Comment
  • AniaMakeUp
    Marzec 18, 2016

    Świetny artykuł. Bardzo pomocny 🙂

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie