Sposób na piękne rzęsy

Jeśli marzysz o zalotnym, uwodzicielskim spojrzeniu, a natura nie obdarzyła Cię w piękne długie rzęsy sięgnij po sztuczne. Stały się one tak powszechne, że wiele kobiet –a szczególnie tych ze świata show biznesu, nie pojawia się na publicznych imprezach bez upiększenia swoich naturalnych rzęs. Posłuchaj więc praktycznych wskazówek, by stworzyć makijaż rodem z czerwonego dywanu.

Rzęsy kępkowe

Sztuczne rzęsy mogą występować w dwóch formach- w jednym kawałku jako rzęsy taśmowe oraz w postaci pojedynczych kępek. Te drugie można zakupić w trzech zróżnicowanych długościach: krótkie, średnie i długie. Przyklejając najdłuższe kępki w zewnętrznych kącikach uzyskuje się efekt kociego oka, natomiast umieszczając je na środku linii rzęs optycznie powiększa i „otwiera” oko. Jednym słowem rzęsy kępkowe przyklejone w odpowiednich miejscach potrafią doskonale modelować oko.

Rzęsy taśmowe

Rzęsy taśmowe mogą mieć różne długości i bardzo zróżnicowany charakter począwszy od typowo naturalnych po mocno wieczorowe zdobione cyrkoniami, piórkami czy brokatem i nie tylko czarne lecz w wydaniu awangardowym, także w innych, nawet mocnych kolorach. Rzęsy na pasku można wykorzystać kilka razy, dlatego warto odpowiednio o nie zadbać zachowując opakowanie i starannie układając je tak, aby nie straciły kształtu.

Jak odpowiednio doklejać rzęsy?

1.Dobrze jest powyginać palcami pasek rzęs w obie strony – będzie wówczas bardziej elastyczny, miękki i łatwiej dopasuje się do powieki.

2. Następnie należy sprawdzić czy mają one odpowiednią długość w stosunku do naszej powieki. W tym celu należy przyłożyć rzęsy do oka i tę cześć która ewentualnie wystaje poza naturalną linię rzęs przyciąć od strony zewnętrznych kącików.

3. Na linię sztucznych rzęs należy nałożyć następnie niewielką ilość kleju (na końcach nieco więcej). Odczekać kilkadziesiąt sekund do momentu, aż klej lekko wyschnie i przyłożyć pasek z rzęsami do powieki jak najbliżej linii rzęs.

4. Samodzielne przyklejenie rzęs nie jest łatwe i wymaga pewnej wprawy. Aby ułatwić sobie tę czynność należy umieść lusterko na kolanach lub płasko na stole. Ta perspektywa ułatwi nałożenie rzęs.

5. Przyklejanie rzęs należy rozpocząć od środka powieki lekko je dociskając, a następnie przytrzymać oba końce przez kilka sekund. Do przyklejania rzęs służy odpowiedni klej o dużej plastyczności. Często występuje w komplecie z rzęsami w formie maleńkiej tubki.

6. Aby sztuczne rzęsy lepiej „zgrały się” z naturalnymi, można je wytuszować . Dobrze jest również wcześniej użyć zalotki by je podkręcić, scalając sztuczne z naturalnymi.

7. Teraz należy zatuszować granicę między rzęsami naturalnymi, a przyklejonymi. W tym celu trzeba narysować cienką kreskę tuż przy krawędzi rzęs przy pomocy eyelinera w płynie lub w pisaku. Ten zabieg nie tylko ukryje miejsce łączenia rzęs, ale i optycznie zagęści je u nasady.

makeup_3

Golden-pink make-up.

562109_111898838950996_1854784205_nAutor-Anna Węgrzynowicz-Trybek
Gdy mamy możliwość robienia tego co kochamy, wkładamy w to całe swoje serce – jako wizażystka, stylistka i projektantka mody realizuję swoje życiowe pasje. Moją specjalnością jest makijaż i kreowanie wizerunku. Z zawodu jestem plastykiem, a makijaż jest dla mnie formą sztuki, szczególnym rodzajem malarstwa na najszlachetniejszym materiale jakim jest kobieca twarz. Zapraszam wszystkich na moją stronę www.aniatrybek.pl oraz mój fanpage .

 

 

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie