PRACA W KORPORACJI A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA. JAK TO POGODZIĆ?

0 , , , , Permalink 0

Nowy miesiąc, dodatkowe projekty i kolejne wyzwania. Ciągle pracujesz, a nieubłagany czas zaczyna się kurczyć do tego stopnia, że brakuje wolnej chwili na spotkanie ze znajomymi i wieczorny trening. Czy istnieje jakieś zdrowe rozwiązanie na zatrzymanie tej gonitwy? Sekret zdradza Michał Dłużniewski – trener personalny, wcześniej pracownik korporacji.
Wrzesień to miesiąc wzmożonych obowiązków po wakacyjnym rozluźnieniu, nowych planów, wyzwań i strategii. Chcemy mieć dobrą pracę, wolne popołudnia i atrakcyjne ciało. Jak w wirze niekończących się obowiązków znaleźć czas i chęć na dietę oraz ćwiczenia? Poznajmy kogoś, kto przeszedł drogę korporacji i niezdrowego stylu życia. Kim jest dziś?
– Gdybym miał zatytułować swoje życie, nazwałbym je „Od korporacji do trenera personalnego”. Tak wyglądała moja przygoda, dlatego doskonale rozumiem problemy i wymówki pracowników korporacji. Postanowiłem w końcu o siebie zadbać
i ta decyzja zaprowadziła mnie do kompletnie innego punktu w moim życiu. Dziś jestem masażystą i trenerem personalnym, który motywuje innych do podjęcia aktywności – mówi Michał Dłużniewski.
Jak pogodzić pracę z aktywnością fizyczną?

Oto 5 porad Michała Dłużniewskiego:
1. Jeśli chcesz coś zrobić, zrób to.
Wiele osób chciałoby chodzić na siłownię, ale nie mają odpowiedniego stroju, butów lub znajdują tysiąc innych wymówek. Błąd! Nie idziesz na siłownię, by pochwalić się nowym t-shirtem. Celem są ćwiczenia i na nich należy się skupić. Chcesz ćwiczyć? Ćwicz! Same chęci to za mało, potrzeba pierwszego kroku, a później kolejnych, by dojść do obranego celu i osiągnąć sukces.
2. Szukaj rozwiązań dla siebie.
Myślisz, że pracując do godz. 20:00, nie masz czasu na trening, bo nie zdążysz dojechać na siłownię? Błąd! Nie zapominaj, że jest wiele innych opcji na utrzymanie aktywności fizycznej. – W naszej firmie jesteśmy przygotowani nawet na ekstremalne warunki, gdy wracasz do domu późnym wieczorem i nie masz ochoty ruszyć się z kanapy. Nasi trenerzy personalni mogą zjawić się u ciebie nawet o 22:00 i zmotywować do ruchu – zaznacza Michał Dłużniewski.
3. Nie porównuj się.
Przestań patrzeć na piękne modelki z Instagrama i przystojniaków z okładek. Pamiętaj, że oni spędzili większość swojego życia na siłowni. Stawiaj sobie cele osiągalne i nie zrażaj, gdy na pierwszą pompkę będziesz czekać pół roku. Myśl o tym, jak ta piękna chwila będzie smakować! Efekty zobaczysz już po pierwszym treningu! Energia w ciele i dobre samopoczucie, które dają siłę na podjęcie kolejnego wysiłku, są niesamowite. Na inne rezultaty, takie jak utrata wagi, budowanie mięśni czy kształtowanie sylwetki, trzeba poczekać dłużej. Dopiero po kilku tygodniach zauważysz prawdziwą różnicę w swoim ciele, dlatego szczególnie ważna jest sumienność i wytrwałość.
4. Wystarczy kilka ćwiczeń.
Nie każdy musi być od razu królem siłowni. Niektórym do osiągnięcia celu wystarczy tylko kilka ćwiczeń dziennie. – Od wielogodzinnej pracy przed komputerem bolą plecy lub kark, ale nawet kilka minut odpowiednich ćwiczeń może ulżyć twojemu ciału. Musisz tylko dokładnie wiedzieć, co i jak robić, by sobie pomóc. Oddając się w nasze ręce, masz pewność, że kompleksowo ogarniemy twoje bóle, a ty w efekcie będziesz mniej narzekać na pracę – dodaje Michał Dłużniewski.
5. Działaj kompleksowo.
Same ćwiczenia wszystkiego nie zmienią. Trzeba działaś z dwóch stron, czyli dietą od środka i aktywnością od zewnątrz. Często mówi się także o wpływie trzeciego aspektu – motywacji – co bywa podstawą do realizacji pozostałych. – To wszystko chcemy dać naszym klientom, dlatego dbamy o nich ze strony dietetycznej, fizycznej i mentalnej. Oferujemy usługi dietetyka, trenera personalnego oraz masażysty, którzy holistycznie zatroszczą się o ciało oraz ducha – zaznacza Michał Dłużniewski.

Więcej informacji: http://personalny-trener.com
Kontakt dla mediów: Agencja Face it! Joanna Owsianko tel. 502 126 043, e-mail: j.owsianko@agencjafaceit.pl

Michał Dłużniewski to trener personalny Polskiej Akademii Kultury Fizycznej i Sportu. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, treningu z użyciem własnej masy ciała oraz treningu z kettlami. Jest instruktorem Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, a także masażystą.
Michał to były zawodnik SWOS, warszawskiego AWF oraz Polonii Warszawa. Trenował wioślarstwo, koszykówkę oraz sztuki walki. Przepracował wiele lat w korporacjach, stąd wie jak można pogodzić pracę z aktywnością fizyczną.

Home

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie