Podkład-Podstawa Makijażu

Dobrze dobrany podkład to najważniejszy element dobrze wykonanego makijażu.

Jak odpowiednio dopasować go do swojej karnacji by wyglądała naturalnie ?

W jaki sposób i czym nakładać aby przedłużyć jego trwałość?

Oto kilka cennych rad, które ułatwią Ci właściwy wybór.

Jak dobrać

Konsystencja i stopień krycia to sprawy indywidualne. Należy pamiętać, że drobne niedoskonałości lepiej zatuszować punktowo korektorem niż maskować szczelnie całą twarz. Podkład ma przede wszystkim wyrównywać kolor skóry a nie korygować niedoskonałości. Bardzo mocno kryjące podkłady polecane są tylko dla cery naczynkowej.

Musisz mieć dwa podkłady – ciemniejszy latem , gdy jesteś opalona i jaśniejszy zimą, gdy skóra jest bledsza. Mieszając je ze sobą w odpowiednich proporcjach z łatwością dobierzesz odcień do zmieniającej się karnacji. Najlepiej jeśli będą to te same podkłady w różnych odcieniach. Należy pamiętać jeszcze o tym, że latem wybieramy podkłady o lekkiej konsystencji podczas gdy zimą chronimy twarz pod warstwą cięższego fluidu.

Oto wskazówki jak dobrać odpowiedni dla siebie odcień

Na kość żuchwy nałóż niewielką ilość podkładu w linii poziomej i rozetrzyj go. Żuchwa jest miejscem twarzy szczególnie wskazanym do testowania na niej podkładów, gdyż tam widać, czy podkład nie kontrastuje zbytnio z kolorem szyi. Im mniej zauważalny, tym dla ciebie lepszy. Perfekcyjny będzie ten, którego w ogóle nie będzie widać. Zdecydowanie odradzam testowania na dłoni, nadgarstku czy innym miejscu, gdyż skóra w tych miejscach ma inny odcień niż skóra twarzy. Testowania dokonuj najlepiej w świetle dziennym. Jeśli nie możesz zdecydować, który odcień będzie lepszy, weź jaśniejszy.

Jeśli wybrałaś już odpowiedni dla siebie podkład możesz przystąpić do jego aplikacji.

Krok pierwszy

Przygotuj twarz do nałożenia podkładu przecierając ją tonikiem lub płynem miceralnym. Jeśli wybierasz się na imprezę i wiesz, że makijaż musi utrzymać się dłużej zastosuj bazę pod podkład. Nie zalecam jednak stosowania jej codziennie, gdyż przewlekłe jej używanie może powodować wysuszenie skóry.

Krok drugi

Jeśli na twarzy są jakieś zaczerwienienia, wypryski lub inne niedoskonałości zatuszuj je przy pomocy korektora nakładając go pędzelkiem.
20120814_023

Krok trzeci

Pierwszym sposobem aplikacji podkładu jest nakładanie go przy pomocy małej trójkątnej gąbeczki. Należy delikatnie zwilżyć ją wodą i ruchem wklepującym, a nie rozcierającym nakładać na twarz rozpoczynając od czoła i schodząc stopniowo w dół w kierunku brody.

Krok czwarty

Inną metodą aplikacji, moim zdaniem najlepszą i najbardziej profesjonalną jest nakładanie podkładu przy pomocy pędzla. Jest on płaski i twardy i posługujemy się nim w identyczny sposób jak przy pomocy gąbki wklepując podkład w skórę, co sprawia że jest on znacznie trwalszy niż gdybyśmy rozprowadzały go palcami.
20120814_030

Krok piąty

Precyzyjnie nałożony podkład należy teraz zmatowić i utrwalić przy pomocy sypkiego pudru, nakładając go przy pomocy dużego okrągłego pędzla.
20120814_035

Warto, więc zastosować się do wyżej wymienionych rad, a twój wizerunek będzie nieskazitelny. Stosując się do nich bardzo szybko znajdziesz odpowiedni dla siebie kosmetyk.

562109_111898838950996_1854784205_nAutor-Anna Węgrzynowicz-Trybek
Gdy mamy możliwość robienia tego co kochamy, wkładamy w to całe swoje serce – jako wizażystka, stylistka i projektantka mody realizuję swoje życiowe pasje. Moją specjalnością jest makijaż i kreowanie wizerunku. Z zawodu jestem plastykiem, a makijaż jest dla mnie formą sztuki, szczególnym rodzajem malarstwa na najszlachetniejszym materiale jakim jest kobieca twarz. Zapraszam wszystkich na moją stronę www.aniatrybek.pl oraz mój fanpage .

 

 

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie