Podkład idealny!

Co zrobić, żeby podkład wyglądał jak twoja druga skóra? Oto kilka rad:
1. Przygotuj skórę
Bez względu na to, jakie niesamowite właściwości ma twój ulubiony podkład, to nałożony nigdy nie będzie wyglądał dobrze jeśli nie przygotujesz poprawnie skóry. Cera potrzebuje odpowiedniego, złuszczenia i nawilżenia. Zabiegi te powinny być wykonywane regularnie.
2. Aplikacja
Zastanawiasz się czego użyć do nałożenia podkładu? Raczej odradzamy używania do tego palców, lepiej użyć pędzla do podkładu wykonanego z syntetycznego włosia.
3. Blendowanie
Nie sam podkład wpływa na nieskazitelny wygląd cery, zazwyczaj potrzebujemy użyć jeszcze korektora pod oczy, czy płynnego rozświetlacza na szczyt kości policzkowej. Zasada jest prosta, staraj się zawsze dokładnie rozetrzeć granice pomiędzy produktami, tak aby bardzo łagodnie przechodził jeden w drugi. Warto użyć do tego gąbeczki lateksowej- delikatnie przyciskając ją raz przy razie na granicy zetknięcia się kolorów. Subtelne roztarcie podkładu dotyczy również miejsc gdzie kończymy jego nakładanie (na wszystkich zewnętrznych liniach twarzy).
4. Utrwalenie
Ostatnim krokiem jest zafiksowanie produktów mokrych. Kiedy kończymy nakładanie na skórę wszystkich płynnych kosmetyków do akcji wchodzi puder fiksujący. Daje matowe wykończenie i sprawia, że nałożone kosmetyki pozostają na swoim miejscu. Do wyboru mamy pudry sypkie lub w kamieniu, transparentne lub w kolorze. Do nałożenia pudru najlepiej użyć dużego pędzla wykonanego z włosia naturalnego. Precyzyjna aplikacja przedłuży trwałość makijażu, da efekt satynowego wykończenia.

 

Team MUA,

Ilona Szalak i Ewelina Wadowska.

 

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie