Pielęgnacja skóry przed ślubem

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważnym elementem, by w dniu ślubu dobrze wyglądać. Niestety często jest pomijana bądź zapominana. Należy klientki uświadamiać, że nawet najlepszy makijaż nie ukryje niedoskonałości, które wynikają z zaniedbania ( np. wąsik, prosaki, suche skórki).

Makijaż próbny jest idealnym momentem, aby je uświadomić ( o ile jest on wykonywany odpowiednio wcześniej).

Należy klientce zwrócić uwagę na:

* regulację brwi- nawet najpiękniejszy makijaż nie zasłoni zbędnych, nie wyrwanych włosków a ponadto może je podkreślić jeszcze bardziej. Regulację brwi zalecam wykonać w salonie kosmetycznym . Poniżej zamieszczam zdjęcie: „przed”- niewyregulowane brwi oraz „po”- regulacja+henna – różnica jest ogromna.

*henna- nie jest ona konieczna, bo podkreślamy brwi cieniami, pomadami itd.. należy jednak ustrzec klientki przed nie wykonywaniem czarnej henny 😉

*wąsik- ciężki temat dla większości wizażystek ze względu na to, że wąsik bardzo źle wygląda w połączeniu z podkładem, pudrem . Problem polega na tym, że obawiamy się złego odbioru przez klientkę, gdy jej o tym powiemy. Jednak myślę, że warto o tym powiedzieć w delikatny sposób, bo może okazać się, że klientka nie zdaje sobie z tego sprawy lub go nie dostrzega.

*peeling- najlepiej ok. 2 dni przed ślubem wykonać peeling całej twarzy wraz z ustami. Nie należy wykonywać peelingu w dniu ślubu, gdyż nie można przewidzieć jak zareaguje skóra na produkt (np. zaczerwienienie). Peeling usunie martwy naskórek, tym samym twarz jest wygładzona i podkład zdecydowanie lepiej wygląda na twarzy 😉

* nawilżenie skóry- najczęstszym problemem wśród klientek jest bardzo sucha skóra. Należy uświadomić klientki, że makijaż najlepiej wygląda na nawilżonej skórze – dłużej się utrzymuje, nie odstają żadne suche skórki.

Możemy zasugerować pielęgnację domową w postaci demakijażu,maseczek, kremów – skierowanych pod ich problem skóry. Jeśli skóra wymaga większej pielęgnacji możemy polecić zabiegi nawilżające u kosmetyczki. Ponadto polecam uświadomić klientki, że poprawę nawilżenia skóry rozpoczynamy od nawadniania organizmu ( przynajmniej 2l wody dziennie).

*prosaki- są to drobne grudki o średnicy 1-2mm, barwy białej lub żółto-białej. Występują na powiekach, w okolicy oczu, żuchwy, nosie. Często klientki nie wiedzą jak się ich pozbyć a bardzo by chciały, a zdają sobie sprawę, że prosaki nie wyglądają estetycznie – w tej sytuacji skierujmy je do kosmetyczki lub dermatologa (niech nie usuwają na własną rękę).

 

 

Autor: Katarzyna Łokietek
Wizaż to nie tylko pasja, ale również praca, która towarzyszy mi na co dzień. Z zawodu wizażystka oraz kosmetyczka, która realizuje swoje pasje i marzenia w studiu wizażu i kosmetyki „Katharsis” w Świętochłowicach. ” Nie mówmy o marzeniach, stawiajmy sobie cele”

Więcej o Katarzynie dowiecie się na jej stronie internetowej i w mediach społecznościowych:

www.katharsismakeup.pl

facebook.com/KATHARSIS.wizaz

instagram.com/katharsismakeup

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie