Pielęgnacja a wygląd podkładu na skórze

Przyznacie mi zapewne rację, jeśli napiszę, że podkład odgrywa bardzo dużą rolę w Naszym życiu. To właśnie on towarzyszy Nam kiedy chcemy wyjść na zakupy, gdy nasza skóra wygląda gorzej po przebytej chorobie, kiedy „zaatakują” nas wypryski. Właśnie on czasami sprawia, że czujemy się po prostu lepiej, piękniej.

Pamiętajmy jednak, że podkład sam w sobie nie będzie wyglądał idealnie na naszej twarzy.

To tak jak z koszulą- jeśli jej nie wyprasujemy, nie poświęcimy jej chwili, nie będziemy wyglądać w niej pięknie. Podobnie sytuacja ma się z Twoją skórą- jeśli jej nie wypielęgnujesz, nie poświęcisz jej chwili rano i wieczorem, podkład nie będzie wyglądał na Tobie dobrze.

O czym zatem musisz pamiętać, jeśli często używasz podkładu?

 • Po pierwsze: Wykonuj peeling PRZYNAJMNIEJ dwa razy w tygodniu! Wiem, że w dzisiejszych czasach kobiety pracują na etat, jednocześnie są matkami, Paniami domu, i żonami. Nie mają czasu dla siebie. Nikt jednak nie wymaga, abyś szła na godzinny seans do kosmetyczki. Wystarczy ,abyś dwa razy w tygodniu wykonała peeling.
 • Po drugie: Stosuj maseczki dopasowane do swojego rodzaju cery! Tu nasuwa mi się porównanie do sukienki- każda z nas wygląda dobrze w innej, bo każda z Nas ma inne kształty. Tak samo cera każdej kobiety jest inna, ma różne potrzeby, więc musisz sięgać po taką maseczkę, która aktualnie spełni jej wymagania.
 • Po trzecie: Zawsze, ale to zawsze po spłukaniu produktu wodą ,przemyj ją płynem micelarnym, bądź tonikiem!
  Produkty do mycia twarzy, peelingi, o ile nie są BIO, posiadają zazwyczaj Sodium Laureth Sulfate (SLES), czyli składnik usuwający brud i zanieczyszczenia. Poza tym niestety usuwa on nasze lipidy, a także zaburza pH skóry. W efekcie skóra jest szorstka, ściągnięta, czujesz dyskomfort.
  Dlatego poszukaj kosmetyku, który wyrówna pH skóry, dodatkowo ją nawilżając.
 • Po czwarte nakładaj kremy, oraz koktajle bogate w lipidy, witaminy, składniki odżywcze, oraz substancje ochronne. NAWILŻAJ SWOJĄ SKÓRĘ!
  Każdy rodzaj cery ma swoją barierę hydro-lipidową ( tzw. Płaszcz wodno-tłuszczowy) który znajduje się w warstwie rogowej skóry.
  Nie ważne czy będzie to skóra tłusta, czy sucha. Ona potrzebuje nawilżenia , witamin, oraz odżywienia, tak jak cały Twój organizm.
  To właśnie bariera hydro-lipidowa odpowiada za wygląd naszej skóry, za oznaki starzenia się, lecz przede wszystkim ochrania głębsze warstwy skóry przed drobnoustrojami i szkodliwymi składnikami zawartymi w produktach.

Gwarantuję Ci, że dostosowanie się do tych paru kroków sprawi, że Twój wybranek, przez którego wyglądasz piękniej, czujesz się lepiej, który jest z Tobą w krytycznych sytuacjach, zagości na dłużej w Twojej kosmetyczce!

Autor:Aleksandra Szarłowska
Z zawodu kosmetyczka, z zamiłowania makijażystka z dwuletnim doświadczeniem.
Ukończyła kursy masażu relaksacyjnego, wizażu, oraz przedłużania rzęs.
Najbliższy sercu od zawsze był wizaż, traktowany przeze mnie jako sztuka, przez którą swobodnie można wyrazić siebie.
Strona na facebooku:
https://www.facebook.com/makijazeola/
Strona na instagramie:
https://www.instagram.com/makeupbyaleksandraa/

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie