Niech to będzie twój przełomowy rok!

Nowy rok to nowe cele i postanowienia. Jak je wreszcie zrealizować? Są na to sposoby, a kilka z nich odnajdziesz w tym wpisie! Enjoy!

PLAN JEST NICZYM, PLANOWANIE JEST WSZYSTKIM

Sekret tkwi w odpowiednim planowaniu. Na przeróżnych coachingach nauczyłyśmy się, że najlepiej sprawdza się planowanie od końca. A przełom roku jest bardzo dobrym momentem żeby otworzyć kalendarz i wpisać do niego: konferencje, kursy, szkolenia, w których chcesz uczestniczyć w nowym roku. Dzięki temu unikniesz sytuacji, kiedy omija Cię coś ważnego, bo dwa dni to za mało żeby uzbierać 1000 zł na wymarzony kurs albo akurat masz już zajęty termin.

CAŁY ROK NA JEDNEJ STRONIE

Wiele osób, które zajmują się tematem organizacji czasu, zwraca uwagę na bardzo istotną rzecz. Podziel kalendarz tak, żeby na jednej stronie mieć cały rok i wpisz wszystkie najważniejsze wydarzenia nadchodzących miesięcy, tak żeby je ogarniać jednym spojrzeniem. Większość kalendarzy ma taką podziałkę na pierwszych stronach. Zwykle ją ignorujemy. Nie tym razem!

WYZNACZ MIERZALNE, REALNE, EKSYCTUJĄCE, CELE

Rok, to optymalny czas, na osiągnięcie nawet kilku dużych celów. Dwanaście miesięcy nie przeraża jak pięć czy dziesięć lat. Nawet jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli, rok życia to nie taka wielka strata. W 2017 roku postawiłyśmy sobie za cel: MUSIMY SCHUDNĄĆ! Czy był mierzalny? Był. Realny, osiągalny? Był. Ekscytujący? Nie do końca… Bo źle o nim myślałyśmy. Za każdym razem kiedy coś MUSISZ, prawdopodobnie budzi się w Tobie bunt. Oczywiście są ludzie, którzy jak coś muszą , to po prostu to robią. My do nich nie należymy!  Na nas MUSZĘ działa jak płachta na byka. Dlatego, jeśli chcesz coś zmienić, to dlatego, że tego chcesz, a nie bo musisz.

ROZŁÓŻ CEL NA CZĘŚCI PIERWSZE

Kiedy już wyznaczysz duże cele ogólne, zastanów się jakie kroki Cię do tego doprowadzą. Żeby schudnąć powinnam:
1. Zmienić dietę. Najlepiej na MŻ – mniej żreć i jeść zdrowiej!
2. Konsekwentnie ćwiczyć – ulubiony sport, np. trzy razy w tygodniu.
3. Sprawdzać postępy i odhaczać poszczególne etapy, np. w tym tygodniu schudłam dwa kilogramy, zostało jeszcze pięć.
Jak zmienia się perspektywa? Zamiast mieć w głowie, że muszę schudnąć x kilogramów, widzę drogę po której małymi kroczkami, bez wielkiego wysiłku, dochodzę do upragnionego celu.
Zamiast wyznaczać sobie duży cel: schudnę 10 kg w ciągu 3 miesięcy, odwracam sytuację i ten duży cel dzielimy na małe czynności, które mogą do niego doprowadzić. Co tydzień stawiasz sobie małe zadania: pójdę 3 razy na siłownię. I idziesz! a w następnym tygodniu znów mały cel: 3 razy na siłownię.

JAK TO PRZEŁOŻYĆ NA BIZNES WIZAŻOWY?

Załóżmy, że chcesz nauczyć się czegoś nowego. Ilona zapisała sobie w poprzednim roku, że chcę pójść na dziesięć szkoleń rozwojowych. Skąd wziąć na to pieniądze? Jak znaleźć czas? Cel, na pierwszy rzut oka może wydawać się to nieosiągalny. Co wtedy?
1. Wpisuję do kalendarza daty wszystkich szkoleń – mam zarezerwowany czas.
2. Sumuję koszt wszystkich szkoleń i dzielę go przez dwanaście miesięcy, dzięki temu zamiast przerażać się całą kwotą, wiem, ile potrzebuję odłożyć w każdym miesiącu.
3. Ustalam, że to co zarobię np. w soboty, przeznaczam na doszkalanie.
4. Sprawdzam czy wszystko idzie zgodnie z planem.

DROGA WAŻNIEJSZA NIŻ CEL

Ważniejsze od tego czy osiągniesz cel, jest to czego nauczysz się po drodze, nawyki i nowy sposób myślenia jaki w sobie wyrobisz. Dzięki temu, że podzieliłaś cel na małe części, za każdym razem, kiedy odhaczasz wykonane zadanie, rośnie Twoja samoocena. Masz ochotę na realizację kolejnych pomysłów i coraz łatwiej Ci to przychodzi. Jak już raz dotrwasz do końca w jakimś postanowieniu, okaże się, że wcale nie było tak trudno jak się na początku wydawało. To kolejny argument za tym, żeby wyznaczać sobie cele i dokładnie je rozpisywać na mniejsze elementy.

PRZESTAŃ SIĘ SAMOBICZOWAĆ

Jak już wszystko pięknie zaplanujesz, podzielisz na punkty do odhaczenia, może się okazać, że Twój tydzień i kalendarz pęka w szwach. Może Cię to zdemotywować. Czasem plan trochę się popsuje, odpuścisz trening, odłożysz za mało pieniędzy. To normalne. W kolejnym tygodniu zrobisz dodatkowy trening, odłożysz więcej pieniędzy. Nie rozpamiętuj niepowodzeń. Skup się na planie.

MYŚL JAK MONIKA

Negatywne myślenie i narzekanie, jeszcze nikomu nie pomogło. To dzięki pozytywnemu nastawieniu odnosisz sukces, nie na odwrót! Monika to spełniona zawodowo, matka, żona. A to wszystko za sprawą pewności siebie, która towarzyszy jej odkąd ją znamy. Monika ma niesamowicie oryginalne, prawdziwie pozytywne podejście do życia. Najlepiej obrazuje to jej relacja z mężem. Kiedy ten mówi jej, że ją kocha, ona odpowiada : przecież to jest oczywiste!  Jak można jej nie uwielbiać?

MUA.PL W 2018 ROKU

1. Chudniemy! Pod koniec roku możecie nas z tego rozliczyć 😉
2. Organizujemy konferencję Make Up Business 2 , która UWAGA, odbędzie się 14 października! Więcej info w lutym!
3. Wydajemy książkę „Makeup Business” – JEŚLI do końca stycznia kupi ją 1000 osób!
Więcej info i link do przedsprzedaży: https://makeupbusiness.pl/produkt/ksiazka/
4. Szkolimy, szkolimy, szkolimy – z prowadzenia social mediów, z wizażu; w tej sprawie ślijcie maile na adres: kontakt@mua.pl
5. Regularnie, raz w tygodniu robimy LIVE na FB i INSTA.
Nie łudź się. Jeśli czegoś nie zaplanujesz, to samo się nie zrobi. Nie wystarczy o tym myśleć. Ale jeśli będziesz konsekwentnie trzymać się planu, to okaże się, że ten ogromny cel, którego tak pragnęłaś, a do tej pory wydawał się poza zasięgiem, osiągnęłaś za pomocą małych, śmiesznych kroczków. Niesamowita satysfakcja na koniec roku gwarantowana!

NIECH TO BĘDZIE TWÓJ ROK!

Na koniec życzymy Ci mniej zajmowania się cudzymi życiami i polityką 😉 Skup się na realizacji swoich marzeń, a Twój świat stanie się fantastyczny!
Pamiętaj, że MUA.pl jest tu po to, aby jednoczyć i wspierać ludzi ze świata wizażu.
Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy podziel się nim na Facebooku. Róbmy razem wspaniałe rzeczy!

Team MUA.pl,
Ilona Szalak, Ewelina Wadowska.

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie