Mity w makijażu

W życiu istnieją powszechne przekonania i niezapisane zasady które większość ludzi przestrzega, ale w świecie makijażu wiele z tych przepisów jest bezpodstawnych. Jesteśmy tutaj aby oddzielić fakty od fikcji związanych z makijażem 🙂

Mit # 1: Kobiety z dojrzałą skórą powinny nosić „więcej” makijażu.

Prawda/Fałsz: FAŁSZ

Kiedy kobiety się starzeją, śmiech i łzy które wyrażają w życiu zaczynają ujawniać się poprzez drobne linie i zmarszczki. W tej sytuacji, mniej znaczy więcej! Twoja rutyna makijażowa powinna być prosta, a w kosmetyczce powinny znajdować się takie produkty jak: lekki podkład, kremowy róż i bronzer (jeśli chcesz), maskara, cień do oczu, produkt do wypełniania brwi oraz pomadka. Trzymajcie się daleko od mocno matującego pudru chyba że jest transparentny gdyż może on niepotrzebnie akcentować zmarszczki na twarzy.

Mit # 2 : Nie możesz nosić świecącego makijażu jako „dorosły”.

Prawda/Fałsz: FAŁSZ

Fakt, może brokat nie jest najlepszym wyborem, ale jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, nie zgrzeszysz nakładając ulubiony błyszczyk na usta. W makijażu oczu możesz użyć cieni satynowych, lekko błyszczących które sprawią, że oczy będą bardziej uwydatnione. Miałyśmy 30-letnie klientki które mówiły nam, że nie używają błyszczących cieni gdyż nie wypada im w tym wieku. My mówimy: róbcie to co sprawia wam przyjemność ! Odrobina wysublimowanego błysku nikomu nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.


Mit # 3 : Przetestuj kolor podkładu na nadgarstku.

Prawda/Fałsz: FAŁSZ

Nadgarstek jest jednym z najjaśniejszych miejsc na ciele dlatego nie może służyć do dopasowania koloru twojego podkładu! (Chyba że jesteś bardzo blada i twój nadgarstek ma ten sam odcień co dekolt i twarz). Próbuj dopasować kolor podkładu na linii szczęki. Twarz nie powinna odbiegać kolorem od dekoltu. Pamiętaj też, że skóra się opala w związku z czym nie jest wskazane używać tego podkładu o tym samym kolorze przez cały rok kalendarzowy.


Mit # 4 : Niektóre kolory cieni do powiek wyglądają dobrze przy konkretnych kolorach oczu.

Prawda/Fałsz: FAŁSZ

Podczas gdy niektóre odcienie rzeczywiście uwydatniają niektóre kolory oczu, tak naprawdę nie możesz się pomylić w wyborze koloru. Według nas, jeżeli masz tylko ochotę, możesz pozwolić sobie na szaleństwo z dowolnie wybranym kolorem. Nie oznacza to oczywiście malowania całej powieki na jaskrawy zielony czy bakłażanowy, bardziej tu chodzi o subtelniejsze bądź mocniejsze akcenty kolorystyczne. Zdecydowanie łatwiej jest popełnić błąd przy aplikacji i blendowaniu kolorowego produktu, niż doborze koloru.

Mit # 5 : Zawsze myj twarz przed spaniem.

Prawda/Fałsz: PRAWDA

Twoja skóra najbardziej się regeneruje podczas snu. Jeśli masz na sobie makijaż podczas snu to zatrzymujesz proces regeneracji co przyspiesza starzenie i prowadzi do niezdrowej skóry czy powstawania zaskórników itp. Demakijaż jest niezwykle istotny w utrzymaniu jak najlepszej kondycji cery. Pamiętajmy, że prawidłowo przygotowana skóra przekłada się również na trwałość makijażu oraz jego estetykę w trakcie dnia. Nie mówiąc już o komforcie podczas snu 🙂


Mit # 6 : Dzielenie się pomadką, błyszczykiem, maskarą, eyelinerem jest OK.

Prawda/Fałsz: FAŁSZ

Bakterie bardzo łatwo rozprzestrzeniają się na kosmetykach, dlatego jeśli chcemy być zdrowe nie powinnyśmy dzielić się kosmetykami z innymi osobami. Przykład: wizażysta nigdy nie nałoży modelce pomadki bezpośrednio z opakowania. Profesjonalista zawsze użyje pędzelka do ust w celu zaaplikowania kosmetyku! Zachowajcie drogie Panie swoje kosmetyki do makijażu dla siebie.

Mit # 7: Tłusta skóra nie potrzebuje nawilżenia.

Prawda/Fałsz : FAŁSZ

Tłusta skóra absolutnie wymaga nawilżania. W przeciwnym razie skóra będzie produkowała więcej oleju i tworzyła jego nadmiar. Używanie kremu nawilżającego bez olejków to najlepszy sposób na ten typ skóry. Dobranie odpowiedniego kremu dla siebie jest bardzo ciężkim zadaniem. Zalecamy testowanie i nie poddawanie się w poszukiwaniach. Pamiętaj! Każda skóra może być przesuszona i każda wymaga odpowiedniego dla siebie nawilżenia.

 

Team MUA

Ilona Szalak i Ewelina Wadowska

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie