Mała czerwona–czyli jak dobrać odpowiedni odcień czerwonej pomadki do naszej urody

Nic tak nie dodaje kobiecie seksapilu i pewności siebie jak zaznaczone czerwoną pomadką usta. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć na półkach sklepowych całe mnóstwo czerwonych szminek, a jeszcze więcej ich odcieni. Czerwień wpadająca w bordo, malinę, fiolet, a może ceglasta czerwień, oranż, koral i wiele wiele innych. Stojąc w drogerii ma się wrażenie że lista się nie kończy, a przecież przyszłyśmy po prostu po czerwoną pomadkę. Jak zatem wybrać taki kolor, który nie zrobi nam krzywdy?

Zacznijmy od określenia naszej urody. Może być chłodna, ciepła lub neutralna. Istnieje wiele sposób by to określić. Najszybszym jest obserwacja naszych żył na odwrocie ręki. Jeśli żyły mają kolor zielony, jesteś typem ciepłym. Niebieskie żyły – jesteś chłodnym typem urody. Jeśli zaś nie jesteś pewna, a kolor żył jest zarówno zielony jak i niebieski, twoja uroda jest neutralna.

Chłodna czerwień – taka, która posiada w sobie niebieskie pigmenty, przeznaczona dla osób o chłodnej urodzie.
Ciepła czerwień – taka, która posiada w sobie żółte pigmenty, przeznaczona dla osób o ciepłej urodzie.

Osoby o urodzie neutralnej nie muszą się martwić czy dany odcień czerwonej pomadki będzie dla nich odpowiedni, ponieważ sprawdzi się zarówno tonacja ciepła jak i chłodna.

Za co kochamy czerwone pomadki?

Oczywiście za ich moc optycznego wybielania zębów. Jednak osoby, których zęby są żółtawe muszą być ostrożne przy wybieraniu ciepłej czerwieni. Taka czerwień niestety podkreśli żółty odcień.

O czym należy pamiętać sięgając po czerwień?

Kiedy już wybrałyśmy idealną dla nas pomadkę, postarajmy się aby makijaż naszej twarzy był jak najbardziej nieskazitelny. Taki kolor najpiękniej wygląda na zadbanej i ujednoliconej cerze z delikatnie podkreślonymi oczami.
Posiadaczki małych ust, muszą pamiętać, że ciemne optycznie pomniejsza, a jasne powiększa.
Pod czas aplikacji kosmetyku, zadbajmy o idealnie zarysowane usta. Czerwień jest takim kolorem, który sprawi, że nawet najmniejszy błąd pod czas malowania ust będzie wpadał w oko.

Autor: Agata Barska
Początkująca makijażystka i studentka zarządzania.
Makijaż to dla mnie sztuka, która pozwala mi wyrazić siebie.
Uważam, że nie ma w życiu nic piękniejszego niż marzenia zamieniane na cele. 😉

Więcej o Agacie dowiecie się na jej blogu lub na jej profilach w mediach społecznościowych:
Blog – www.abarskamakeup.wordpress.com
Strona na facebooku – www.facebook.com/AgataBarskaMakeUp/
Instagram – www.instagram.com/a.barska_makeup/

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie