Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy jest rodzajem makijażu okolicznościowego, który wykonuje się na specjalną okazję. Rządzi się on innymi prawami niż inne makijaże.  Przytłumione światło świec, czy elektryczne pochłaniają kolory. Wymaga dużo rozświetlenia.  Aby wyostrzyć kontury, co wygląda korzystniej przy sztucznym oświetleniu, wybieramy ciemniejszy podkład oraz kontrastowe cienie do powiek. Nakładamy również więcej różu i tuszu do rzęs a nawet zagęszczamy koronę rzęs kępkami. Powinien być wyrazisty, aby podkreślał nasze spojrzenie. I oczywiście trwały, aby wytrzymał całą noc.

Wszystkie powyżej wymienione cechy makijażu wieczorowego są raczej znane. Pomimo to dalej niektórym z Pań ciężko zrozumieć, że makijaż na wieczór powinien być inny niż dzienny i nawet wykonany innymi kosmetykami.
Dla nas, niekoniecznie musi być kolorowy. Wręcz z własnego doświadczenia wiemy, że w makijażu wieczorowym nie o kolor chodzi a o jego głębie. Im głębszy, ciemniejszy kolor, tym lepiej prezentuje sie w ciemnym oświetleniu.

Dlatego radzimy przed ważnym wyjściem, aby obejrzeć się w półmroku, dzięki czemu zobaczymy, jak będziemy prezentować się w przygaszonym świetle.

Team MUA

Ilona Szalak i Ewelina Wadowska

 

Makijaż: Ewelina Wadowska

Foto: Ewa Mickiewicz

Modelka: Kasia Nalepa

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie