Makijaż ślubny

Czy warto malować się samemu w dniu własnego ślubu?

Oczywiście opinie mogą być podzielony. My jednak uważamy, że nie warto.

Makijaż ślubny jest dopełnieniem naszego look’u. Taką kropka nad „i”.

Panny młode wydają fortunę na wymarzoną sukienkę, fryzjera, paznokcie, zabiegi kosmetyczne. Dopieszczają każdy szczegół. Dodatki przecież muszą pasować do zaproszeń, bukiety na stołach powinny być w ręcznie malowanych flakonach, fotograf z najwyższej półki, a menu jak najokazalsze.

Na samym końcu decydują się na makijaż same w domu, lub wybierają najtańszą, nie sprawdzoną wizażystkę. I TRACH! Wspomnienia na zdjęciach prezentują się dobrze. Może z wyjątkiem tych sińców pod oczami… zaczerwienionej lub zszarzałej cery… albo twarzy świecącej się tak, że wygląda jak po kilku godzinach na siłowni.

Pamiętajmy, że makijaż jest dopełnieniem naszego ślubnego wyglądu. Powinien być świetlisty, zmysłowy, świeży, pięknie wycieniowany, podkreślający nasze atuty i oczywiście trwały.

Makijaż ślubny powinien utrzymać się całą noc. Dlatego jest wykonywany kosmetykami o przedłużonej trwałości. Doczepiane są kępki rzęs, aby wzmocnić koronę oka. Dodatkowo jest utrwalany fikserami, zarówno w spray’u jak i w pudrze. Decydując się na wykonanie makijażu samemu, automatycznie zmuszone jesteśmy do zakupienia takich kosmetyków, więc finansowo się nie opłaca.

Wybierając wizażystę zyskujemy jakość. Jest niemożliwie, aby tylko na jeden makijaż zaopatrzyć się w wysokiej półki kosmetyki naraz. Ktoś kto zajmuje się malowaniem profesjonalnie już je posiada.

Wybierając wizażystę zyskujemy czas. Nie musimy czytać blogów, aby wybrać najlepszy podkład, idealny puder, rozświetlacz, czy bazę; oglądać tysiąca tutoriali „jak wykonać idealny makijaż ślubny”.

Zyskujemy też komfort. Przyjeżdżamy na makijaż i mamy godzinę , podczas której możemy się zrelaksować, odetchnąć, napić dobrej kawy:) To idealny czas dla siebie przed ważnym „TAK”.

Ważne jest więc do kogo się udamy. W swoim wyborze nie powinnyśmy sugerować się ceną. Należy przejrzeć ofertę dostępną na rynku. Dziś dużym nośnikiem wiedzy jest internet. Każda z malujących pań ma swoje portfolio, które pokazuje jej styl, smak, talent, miejsce w którym wykonuje usługę.

Dobrym pomysłem jest też umówienie się na makijaż próbny, aby w dniu ślubu wszystko odbyło się bez potrzebnych nerwów.

Powodzenia,

Team MUA.

Ilona Szalak i Ewelina Wadowska.

 

Makijaż: Ewelina Wadowska

Foto: Ewa Mickiewicz

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie