Makijaż dla nastolatki

Coraz częściej dziewczęta w bardzo młodym wieku sięgają już po kosmetyki do makijażu. Na Instagramie można znaleźć nawet filmiki, gdzie kilkulatki mają pełny ciężki makijaż z długimi rzęsami.

Od jakiego wieku zacząć się malować? Po jakie kosmetyki sięgnąć kiedy zaczynamy już swoją przygodę z makijażem? Pamiętam, że sama nie miałam do kogo się zwrócić o poradę, ponieważ moja mama się nie malowała, a jej „zasoby” to były kilkunastoletnie kosmetyki o zerowej pigmentacji…

Przede wszystkim warto nastolatkom wpajać, że najważniejsza jest pielęgnacja. Jak mówi stare powiedzenie „Czym skorupka nasiąknie za młodu…”. Bez tego nawet najpiękniejszy makijaż może wyglądać źle.

Przechodząc do makijażu, moim zdaniem najlepsze na początku są kremy BB lub CC, dla dziewcząt, które zmagają się z trądzikiem. Te produkty są lekkie, nie obciążają skóry i przede wszystkim nie tworzą efektu maski.

Kolejnymi produktami są kosmetyki mineralne. Są to sypkie produkty, naturalne, o prostym składzie, bardzo delikatne, więc mogą być świetną alternatywą dla nastolatek. Podkłady i korektory mineralne, mają dobre krycie, więc sprawdzą się również dla dziewczyn z problemami na cerze. Dziś na rynku pojawia się coraz więcej marek z kosmetykami mineralnymi, a większość z nich oferuje próbki, dzięki którym możemy sprawdzić czy to kosmetyki dla nas.

Możemy także zaproponować kosmetyki stworzone specjalnie dla nastolatek, większość z nich ma również działanie przeciwtrądzikowe. Znajdziemy w ofercie podkłady, korektory oraz pudry dla cer problematycznych. Najczęściej możemy je znaleźć w drogeriach na półkach z produktami do pielęgnacji twarzy, a nie w części z kolorówką.

Warto podkreślić, że makijaż nastolatki, nie powinien być przesadzony. Moja mama zawsze mi mówiła, że mogę sobie tylko makijażem zniszczyć skórę i szybciej zrobią mi się zmarszczki. Oczywiście takie stwierdzenie przepuśćmy przez grube sito. Jest jednak na rynku wiele ciężkich, komedogennych podkładów, które używane codzienne, mogą zapchać nasze pory i powiększyć trądzik lub stworzyć wypryski na skórze.

Wszystko jest dla nas. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać produkty do siebie.

Autor: Beata Juźwik
Makijażowa pasjonatka, wizażystka. Wizaż to dla mnie nie tylko praca, którą kocham, ale również hobby, zabawa, „polepszacz” humoru. Po za makijażem, jestem kurą domową i mamą.

Więcej o Beacie dowiecie się na jej profilach w mediach społecznościowych:
http://www.instagram.com/bjuzwikmua/
http://www.facebook.com/beatajuzwikmua/

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie