Kształty oczu-makijaż korygujący

Oko w kształcie migdała jest uważane za formę idealną. Jednak natura stworzyła jeszcze inne kształty oczu odbiegające od idealnego kanonu, które można w pewien sposób skorygować odpowiednim makijażem, optycznie poprawiając ich kształt. Przy pomocy cieni do powiek o trzech podstawowych odcieniach oraz kreski można zbliżyć swój kształt oka do idealnej formy.

Oto podstawowe kształty oczu oraz dostosowane do nich makijażowe triki.

Oczy szeroko rozstawione

Jeśli odległość między oczami jest większa niż długość oka wówczas mamy do czynienia z oczami szeroko rozstawionymi. Makijaż będzie więc polegał na optycznym zbliżeniu ich do siebie. W tym celu należy skoncentrować się na wewnętrznych kącikach oczu, nakładając w tym miejscu ciemny cień i stopniowo rozjaśniając powiekę ku kącikom zewnętrznym. Należy w tym przypadku również zrezygnować z wyciągnięcia kreski poza oko, najlepiej wykonać ciemna kreskę jedynie w wewnątrz powieki górnej.

Oczy blisko rozstawione

Zupełnie przeciwnie postępujemy w przypadku gdy mamy do czynienia z oczami położonymi zbyt blisko siebie, czyli wówczas gdy odległość między nimi jest mniejsza niż długość oka. Makijaż oczu polega wówczas na mocnym rozjaśnieniu wewnętrznych kącików oka oraz przyciemnieniu kącików zewnętrznych, należy dodatkowo mocno wyciągnąć ciemny cień poza długość oka. Tak samo należy postąpić z kreską na górnej powiece czyli wyciągnąć ją mocno na zewnątrz.

Oczy okrągłe

Należy je optycznie wydłużyć. W tym celu nałóż jasny cień na powiekę ruchomą, zaś ciemny cień w formie smugi biegnącej od załamania powieki mniej więcej w połowie jej długości ku zewnętrznemu kącikowi. Ciemnym cieniem należy podkreślić także powiekę dolną, ale tylko w kąciku zewnętrznym. Nie rozświetlamy oczu pod łukiem brwiowym, gdyż powiększymy i zaokrąglimy tym zabiegiem oczy dodatkowo. Oczy okrągłe można skorygować skutecznie przy pomocy kreski-nawet obrysowując oko na całej długości górnej powieki i wyciągając kreskę poza jej długość. Ten typ budowy oka korzystnie prezentuje się również w tzw. makijażu egipskim, w którym górna i dolna powieka jest całkowicie okonturowana. Ważne jest, aby nie pogrubiać kreski w środkowych partiach powieki nad źrenicą, ponieważ w ten sposób można dodatkowo zaokrąglić oko.

Oczy wąskie

Postępujemy odwrotnie jak w przypadku oczu okrągłych. A więc na sam środek powieki ruchomej nakładamy jasny świetlisty cień rozcierając go ku górze, zaś w kącikach zewnętrznym i wewnętrznym aplikujemy ciemny cień, także rozcierając go nie na boki lecz do góry.

Oczy z opadającą powieką

Ten kształt oka najlepiej skorygować przy pomocy ciemnej kreski. Jej rysunek należy rozpocząć na górnej powiece od połowy oka zawijając końcówkę do góry. Kreskę dolną poprowadzić należy także od połowy powieki nie łącząc ją z górną. Dodatkowo opadający kącik można skorygować poprawiając kształt oka- w tym celu smugą ciemniejszego cienia podkreślamy załamanie powieki i zewnętrzny kącik cieniując i wyciągając cień do góry i na zewnątrz.


Oczy małe

Ten kształt oka wymaga optycznego powiększenia powieki ruchomej. Zasadniczo należy unikać stosowania ciemnych cieni na całej powiece ruchomej, co optycznie spowoduje dodatkowe pomniejszenie oka, a stosować wyłącznie cienie jasne i rozświetlające. W tym przypadku przyciemniamy jedynie zewnętrzne kąciki oczu wyprowadzając cień poza załamanie powieki i rozcierając go ku górze i na boki. Małe oczy powiększy dodatkowo odpowiednio poprowadzona ciemna kreska. Należy wykonać ją od połowy górnej powieki wychodząc lekko poza jej długość i na 1/3 powieki dolnej od strony zewnętrznej. Nie należy łączyć ze sobą górnej i dolnej kreski.

Oczy wypukłe

Taki kształt oka wymaga optycznego zmniejszenia powieki ruchomą, najprościej poprzez zastosowanie ciemnego , matowego cienia, który położyć należy na całą powierzchnię ruchomą nieco poza linię jej załamania oraz pod dolnymi rzęsami. Dobrze wyglądać będzie również gruba i wyrazista kreska wykonana eyelinerem.
20120727_127
20120727_159
20120727_304
20120727_289
Makijaż – Anna Węgrzynowicz-Trybek
Zdjęcia- Paweł Wójcik

562109_111898838950996_1854784205_nAutor-Anna Węgrzynowicz-Trybek
Gdy mamy możliwość robienia tego co kochamy, wkładamy w to całe swoje serce – jako wizażystka, stylistka i projektantka mody realizuję swoje życiowe pasje. Moją specjalnością jest makijaż i kreowanie wizerunku. Z zawodu jestem plastykiem, a makijaż jest dla mnie formą sztuki, szczególnym rodzajem malarstwa na najszlachetniejszym materiale jakim jest kobieca twarz. Zapraszam wszystkich na moją stronę www.aniatrybek.pl oraz mój fanpage .

 

 

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie