Kształt oczu-Jak dobrać odpowiedni makijaż cz. 2

„Małe oczy i z opadającą powieką”

W pierwszej części pokazałam Wam jak wykonać makijaż dla oczu blisko i szeroko rozstawionych. W tym artykule pod lupę weźmiemy małe oczy i z opadającą powieką.

1. Małe oczy

Jeśli jesteś posiadaczką takich oczu i zawsze marzyłaś o pięknych i dużych niczym Angelina Jolie – to nic się nie martw! W dzisiejszych czasach makijażem możemy wyczarować cuda i nie jest to wcale trudne. ; )

Moje porady:

 • Taki kształt oczu trzeba przede wszystkim rozjaśnić.
 • Cieniem w kolorze np. kości słoniowej lub innym nieco jaśniejszym potraktuj miejsce pod łukiem brwiowym jak i całą powiekę. Dzięki temu optycznie powiększysz tą przestrzeń jak i nadasz oczom świeżości. (wybieraj te o matowym wykończeniu).
 • Za pomocą ciemnego cienia możesz wydłużyć i również powiększyć swoje spojrzenie. Wyciągając go w zewnętrznym kąciku do góry po skosie (PAMIĘTAJ aby rozetrzeć granicę cieni).
 • Na górnej linii rzęs namaluj linię czarną kredką lub eyelinerem , tak aby zbliżając się do zewnętrznego kącika nieco ja pogrubiać. Początek zacznij od mniej więcej środka powieki.
 • Tusz do rzęs również działa cuda, dlatego pod czas jego aplikacji postaraj się o jak najmocniejsze podkręcenie ich ku górze i w kierunku zewnętrznym.


Unikaj:

 • Czarnej kredki na dolnej linii rzęs. Taki zabieg jeszcze bardziej pomniejszy Twoje oczy. Jeśli jednak masz wielką ochotę na ciemniejszy, przydymiony makijaż koniecznie rozetrzyj ją cieniem kierując się w dół. Im niżej nałożony cień na dolnej powiece tym oko staje się optycznie większe i bardziej otwarte. Tylko nie przesadź! ?

2. Opadająca powieka

To chyba najczęstszy problem wśród kobiet. Opadające powieki sprawiają, że oko staje się „smutne”. Jednak jest on bardzo łatwy do „zniwelowania”.

Moje porady:

 • Przy pomocy ciemniejszego cienia stwórz tzw. Mgiełkę w zewnętrznej części oka. Resztką kosmetyku na pędzlu wyjedź nieco wyżej ponad miejsce załamania Twojej powieki. Optycznie podniesiesz dzięki temu spojrzenie.
 • Czarną kredkę nałóż na górną linię rzęs. Następnie rozetrzyj ją, skupiając się na zewnętrznym kąciku. Nadasz oczom nie tylko bardziej „miękkiego” wyrazu ale i optycznie je otworzysz.
 • Przy pomocy tuszu do rzęs, wyciągnij rzęsy do góry i po skosie zwłaszcza w zewnętrznej części.
 • Dolną powiekę również potraktuj ciemnych cieniem, może to być ten sam, który używałaś na górnej powiece. Zaznacz nim zewnętrzną cześć kierując się ku środkowi powieki.
 • Pod łuk brwiowy nałóż jasny cień, nieco jaśniejszy od twojej skóry, aby nadać spojrzeniu świeżości i optycznie je podnieść.

IDEALNE WYJŚCIE DLA OBU KSZTAŁTÓW

Sztuczne rzęsy na pasku lub w kępkach.

 • Pięknie otwierają oko i sprawiają, że staje się on większe
 • Kępki rzęs cudownie podnoszą powiekę. Optycznie wyciągają oko do góry, a opadająca powieka przestaje istnieć. Możesz również sięgnąć po połówki rzęs na pasku (np. Ardell 318).

Autor: Agata Barska
Początkująca makijażystka i studentka zarządzania.
Makijaż to dla mnie sztuka, która pozwala mi wyrazić siebie.
Uważam, że nie ma w życiu nic piękniejszego niż marzenia zamieniane na cele. 😉
Więcej o Agacie dowiecie się na jej blogu lub na jej profilach w mediach społecznościowych:
Blog – www.abarskamakeup.wordpress.com
Strona na facebooku – www.facebook.com/AgataBarskaMakeUp/
Instagram – www.instagram.com/a.barska_makeup/

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie