Kształt oczu-Jak dobrać odpowiedni makijaż cz. 1

„Oczy blisko i daleko rozstawione.”

Z pewnością zgodzicie się ze mną, że każda z nas jest wyjątkowa na swój sposób, jedyna w swoim rodzaju. Również tak samo możemy powiedzieć o naszych oczach. Nie ma jednego określonego kształtu i schematu malowania oczu – jeśli w tym momencie poczułaś strach i niepewność, że nie poradzisz sobie, że to zbyt trudne aby wykonać taki makijaż, który pięknie podkreśli Twoje spojrzenie, a nie będzie się ograniczał jedynie do kredki i tuszu do rzęs – To mylisz się! ?
Specjalnie dla Ciebie, poniżej przygotowałam za pomocą prostych grafik, kształty oczu i podpowiedzi jak prawidłowo dobrać do nich makijaż.
Serdecznie Cię zapraszam do krótkiej lektury! ?

1. Oczy blisko rozstawione
Odległość między wewnętrznymi kącikami oczu jest krótsza niż szerokość oka.

  • Mocno wytuszowane rzęsy w części zewnętrznej oczu optycznie je od siebie oddalą, dodatkowo możesz je zagęścić przyklejając sztuczne. Dzięki temu zyskasz kocie spojrzenie.
  • Zewnętrzną część powieki (1/3) zaznacz przy pomocy ciemnego cienia, delikatnie wyciągając go w stronę skroni. Pamiętaj, aby dokładnie rozetrzeć granice. Tym samym kolorem zaznacz dolną powiekę w jej zewnętrznej części.
  • Na wewnętrzną część górnej jak i dolnej powieki (2/3) zaaplikuj jasny cień, dodatkowo nałóż w sam kącik jasny np. perłowy odcień dzięki czemu nie tylko optycznie oddalisz od siebie oczy ale również nadasz spojrzeniu świeżości i błysku. To świetny trick na co dzień! ?

2. Oczy daleko rozstawione
W przeciwieństwie do oczu blisko rozstawionych, tutaj odległość między nimi będzie większa niż szerokość naszego oka.

  • W wewnętrznej części oczu kierując się w stronę nosa, zaaplikuj cień w kolorze ciemnego beżu lub w kolorze jasno kasztanowym. Dzięki temu optycznie przybliżysz do siebie oczy.
  • Na zewnętrzną część oczu nałóż jaśniejszy cień, jednak nie wychodź poza ich obrys.
  • Dolną jak i górną linię rzęs obrysuj kredką. Górną możesz delikatnie rozetrzeć, jeśli zależy Ci na bardziej „miękkim” spojrzeniu. Pamiętaj aby koniecznie rozetrzeć przy pomocy np. ciemniejszego beżu kreskę na dolnej linii rzęs kierując się ku dołowi. To sprawi, że wbrew pozorom, taka roztarta kredka otworzy Twoje oko.
  • Brwi – odgrywają bardzo ważną rolę w makijażu, zwłaszcza przy tego typu oczach. Dlatego świetnym sposobem na ich „przybliżenie” będzie delikatne i naturalnie wyglądające dorysowanie brwi w początkowej ich części ku nasadzie nosa, a następnie ich wyszczotkowanie.
  • Na koniec rzęsy potraktuj tuszem, zwłaszcza te w wewnętrznej części oka.
  • Unikaj – makijażu wskazanego dla oczu blisko rozstawionych. Tak więc nie aplikuj ciemnego cienia w zewnętrzny kącik. Dodatkowo je oddalisz od siebie.

Autor: Agata Barska
Początkująca makijażystka i studentka zarządzania.
Makijaż to dla mnie sztuka, która pozwala mi wyrazić siebie.
Uważam, że nie ma w życiu nic piękniejszego niż marzenia zamieniane na cele. 😉
Więcej o Agacie dowiecie się na jej blogu lub na jej profilach w mediach społecznościowych:
Blog – www.abarskamakeup.wordpress.com
Strona na facebooku – www.facebook.com/AgataBarskaMakeUp/
Instagram – www.instagram.com/a.barska_makeup/

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie