Kolor oswojony-bordo na ustach

Wiele kobiet boi się ciemnej szminki na ustach, jednak może ona dodać nam kobiecości jak i tajemniczości. Bordo nie jest kolorem, który nosimy tylko jesienią i zimą, możemy również nosić go latem. Najważniejsze byśmy trzymali się podstawowych reguł, które pozwolą nam wyglądać zjawiskowo.

Twarz. Najważniejszym elementem makijażu z ciemną szminką jest nasz podkład bądź korektor. Tymi dwoma kosmetykami musimy zakryć wszelkie niedoskonałości naszej twarzy. Ciemny kolor jak i czerwony kolor na ustach podkreślą nasze zaczerwienienia na twarzy, dlatego ważnym punktem jest wszystko zakryć. Ale pamiętajmy o ważnej zasadzie: mniej znaczy trwalej. Nie bójmy się efektu „glow” dodając troszkę więcej rozświetlacza.

Oczy. Musimy zastanowić się, gdzie chcielibyśmy, aby był skierowany akcent, na oczy czy na usta? Jeżeli wybieramy się na imprezę do klubu możemy pozwolić sobie na nieco bardziej mocniejszy makijaż oka, jednak może on naszą twarz przytłoczyć, jeśli dobierzemy do niego ciemną szminkę. Najlepszym rozwiązaniem, kiedy wybieramy bordo na ustach jest delikatne oko. Lekko podkreślmy załamanie naszej powieki matowym ciepłym brązem, a na ruchomą powiekę neutralny perłowy jasny odcień. Oczywiście możemy również na ruchomą powiekę użyć rozświetlacza jak i przyciemnić kącik oka ciemnym brązem. Kreska? Oczywiście, ale musimy uważać, aby z nią nie przesadzić.

Usta. Przed każdą aplikacją produktu musimy zadbać o prawidłową pielęgnacje naszych ust. Peeling i balsam to podstawa i wcale nie musimy ich kupować, są domowe sposoby i nie są one trudne do wykonania. Wyrazisty i intensywny kolor będzie do Ciebie pasował niezależnie od typu urody. Zawsze znajdzie się taki ton i odcień danego koloru, który będzie do Ciebie pasował. Zaufaj intuicji, sama doskonale wiesz w czym dobrze wyglądasz. Aby szminka nie przesuwała się w ciągu noszenia użyj kredki, która zabezpieczy granice ust. Bordowe usta zawsze kojarzą nam się ze szminką na zębach, ale jest na to pewien trik. Wystarczy włożyć palec do buzi, zacisnąć na nim wargi i wyjąć go. W ten sposób pozbędziemy się nadmiaru produktu, który nie pozostanie na zębach.

Teraz bordo na ustach nie wydaje się już takim złym pomysłem. A dla Was dziewczyny jaki kolor jest straszny? Ja kiedyś się bałam różu na powiekach. Pamiętajmy: każdy kolor można oswoić 🙂


Autor: Ania Szkoruda
Interesuje się nowinkami w świecie makijażu.
Makijaż dla niej jest zabawą.
Nie boi się wyzwań i chce osowoić każdy kolor.
Więcej o Ani dowiecie się na jej instagramie:
www.instagram.com/normaldreams

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie