Jak używać rozświetlacza w płynie i pudrze

W świecie makijażu podkład i bronzer zbierają najwięcej chwały, czy zgadzasz się? Dzisiaj jednak chcemy wam powiedzieć o cichym bohaterze makijażu: rozświetlaczu. Według nas rozświetlacze są tak samo ważne jak dwa wyżej wymienione produkty do makijażu, aczkolwiek posiadają właściwości rozjaśniające które mogą całkowicie zmienić twoją cerę! Aby pokazać nasze oddanie do rozświetlaczy, opowiemy wam o rozświetlaczach w pudrze i płynie tak abyście nigdy nie musiały kwestionować ich roli w waszym życiu !

Przede wszystkim rozświetlacze w pudrze i płynie nie są takie same i dlatego służą innym celom.

Płynne rozświetlacze są bardziej napigmentowane niż te w pudrze i powinny być używane do podkreślenia lub rozjaśnienia konkretnego miejsca na twarzy.

Rozświetlacze w pudrze dają lżejsze i błyszczące wykończenie. Tego typu produkty świetnie pasują nałożone na róż tak aby dać waszej skórze jasny i zdrowy wygląd.

Rozświetlacz w płynie.

Kiedy nakładasz rozświetlacz w płynie, używaj gąbki blendującej lub palca aby nałożyć go na skórę. Po nałożeniu podkładu – zanim dojdziesz do korektora – nałóż płynny rozświetlacz w miejsca na twarzy które są naturalnie dotykane słońcem (górna część kości policzkowych, grzbiet nosa, kości brwi, zagłębienie na środku górnej wargi), Upewnij się aby nie przesadzić i nie nakładać grubych smug płynu, gdyż będzie to wyglądało za drastycznie. Kluczem jest aby produkt wtopił się w skórę naturalnie i subtelnie.

Jeżeli masz ciężki przypadek cieni pod oczami, nałóż kilka kropek rozświetlacza pod oczami oraz w wewnętrznych kącikach blendując w dół w kierunku kości policzkowej. Rozjaśni to twoje oczy i sprawi że będziesz wyglądała na bardziej rozbudzoną (nawet jeśli miałaś tylko parę godzin snu).

Rozświetlacz w pudrze.

Jeżeli stosujesz rozświetlacz w pudrze, używaj tylko średniej wielkości puszystego pędzla do pudru lub pochylonego pędzla do aplikacji pudru. Po nałożeniu podkładu, rozprowadź rozświetlacz na policzkach, brodzie, nosie i górnej części czoła. Ponieważ aplikacja rozświetlacza w kamieniu jest mniej dokładna niż rozświetlacza w płynie, rezultat będzie polegał na ogólnych rozświetleniu w przeciwieństwie do bardziej konturowego. Możesz także rozetrzeć trochę pudru w górnej części brwi aby podkreślić ich kształt i optycznie ją unieść!

Team MUA,

Ilona Szalak i Ewelina Wadowska.

kurs makijazu dziennego online

 

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie