Cienie do powiek, jakie wybrać?

Stanowią podstawę pięknie wykonanego makijażu, występując w niezwykle szerokiej gamie kolorów. Cienie do powiek, bo o nich mowa, mogą mieć różne wykończenia i postaci. Jak wybrać właściwą formę, czym je nakładać i jak przedłużyć ich trwałość. Oto praktyczne porady naszej wizażystki.

Cienie prasowane

Są najbardziej znane i najczęściej używane. Występują w wykończeniu matowym, satynowym, perłowym, brokatowym o zróżnicowanej sile krycia od transparentnej po mocno kryjącą. Można stosować je na sucho i na mokro przy pomocy pędzelka lub aplikatora, z łatwością łącząc różne kolory. Jak rozpoznać dobre cienie do powiek? Cienie prasowane o dobrej jakości nie powinny się osypywać zarówno w trakcie wykonywana makijażu jak i potem. Ponadto w trakcie ich używania nie powinna tworzyć się na ich powierzchni tłusta skorupa. Aby przedłużyć trwałość cieni do powiek zalecane jest stosowanie przed ich aplikacją odpowiedniej bazy, zwłaszcza jeśli wykonujemy makijaż wieczorowy, który musi utrzymać się na powiekach dłużej.

Cienie wypiekane

Maja podobną formę jak cienie prasowane i dodatkowo jeszcze inna zaletę- można stosować je również jako róż do policzków i rozświetlacz. Można stosować je na sucho i na mokro z wykończeniem matowym lub satynowym. Mają ważną zaletę –są bardzo wydajne i wystarczają na bardzo długo. Nakładając cienie wypiekane należy koniecznie stosować pędzelek lub aplikator, gdyż nakładanie palcem powoduje tworzenie się na ich powierzchni twardej skorupy.

Cienie sypkie

Najlepiej nakładać je na mokro, wówczas łatwiej można je cieniować, uzyskując jednocześnie mocniejszy kolor. Aplikowane na mokro cienkim pędzelkiem mogą służyć jako eyeliner. Największą wadą jest to, że przy stosowaniu na sucho często się osypują i są lekko kryjące. Przed ich nałożeniem zalecane jest zastosowanie bazy pod cienie do powiek.

Cienie płynne

Są mało popularne wśród miłośniczek makijażu. Ich duża zaletą jest to, że są bardzo trwałe. Na powiece zamieniają się w puder, zazwyczaj o dość intensywnym połysku. Ponieważ trudno je wycieniować, makijaż oka sprowadza się zazwyczaj do położenia na powiece jednego koloru.

Cienie kremowe

Jeszcze do niedawna uważane były za bardzo nietrwałe, jednak dzięki nowej technologii opartej na zastosowaniu lotnych silikonów, są tak trwałe, ze do ich usunięcia konieczny jest płyn do demakijażu oczu. Podobnie jak cienie płynne mają jednak pewną wadę-są trudne do wycieniowania, dlatego najlepiej nakładać jeden kolor na całą powiekę delikatnie wklepując go palcem.

cienie-do-powiekmakijaz-powiek
Makijaż- Anna Węgrzynowicz- Trybek, Zdjęcia -Paweł Wójcik

562109_111898838950996_1854784205_nAutor-Anna Węgrzynowicz-Trybek
Gdy mamy możliwość robienia tego co kochamy, wkładamy w to całe swoje serce – jako wizażystka, stylistka i projektantka mody realizuję swoje życiowe pasje. Moją specjalnością jest makijaż i kreowanie wizerunku. Z zawodu jestem plastykiem, a makijaż jest dla mnie formą sztuki, szczególnym rodzajem malarstwa na najszlachetniejszym materiale jakim jest kobieca twarz. Zapraszam wszystkich na moją stronę www.aniatrybek.pl oraz mój fanpage .

 

 

kurs makijazu dziennego online

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie