Aplikacja sztucznych rzęs krok po kroku

Aplikacja sztucznych rzęs wcale nie musi być trudna, wystarczy zastosować się do kilku rad. Dostępne są różne rodzaje sztucznych rzęs i kępek, oprócz gęstości i długości możemy również wybrać z czego są wykonane. Na rynku mamy dostępne miedzy innymi :

JEDWABNE
Wykonane z protein jedwabiu, dzięki czemu są naturalnie skręcone jak prawdziwe rzęsy. Są bardzo lekkie.

Z FUTRA NOREK SYBERYJSKICH
Każda rzęsa ma jedną grubość ale różną długość. Dlatego na pasku wyglądają bardzo naturalnie. Przed ich nałożeniem należy upewnić się czy nie jesteśmy uczuleni na futro norki.

SYNTETYCZNE
Są mało elastyczne, o najbardziej regularnym kształcie. te rzęsy nie uczulają.

Aplikacja rzęs :

KROK 1
Pierwszym krokiem jest dobór odpowiednich rzęs. Przy wyborze musimy określić o jaki efekt nam chodzi. Czy ma to być spektakularny wręcz teatralny efekt czy bardzo delikatne zagęszczenie naszych naturalnych rzęs. Ważna jest też długość. Nie mogą być one za długie wręcz wychodzące za brew, ale też nie mogą być za krótkie. Na rynku dostępne są różne długości rzęs od 6 mm (to bardzo krótkie rzęsy raczej występują w formie kępek i przykleja się je tylko w wewnętrznym kąciku oka) do 15 mm (choć są też i dłuższe). Niestety w sklepie nie jesteśmy w stanie ich przymierzyć, aby sprawdzić długość, dlatego na początek polecam kupić długość między 10 mm a 12 mm .

KROK 2
Kiedy wybierzemy już odpowiedni model rzęs należy przyłożyć je za pomocą pęsety (na sucho bez kleju) do oka i sprawdzić czy szerokość rzęs jest odpowiednia a koniec i początek jest dokładnie taki jak linia naszych rzęs i nic nie wystaje. Jeżeli nie, należy rzęsy przyciąć od strony której rzęsy są dłuższe czyli od zewnętrznego kącika .

KROK 3
Aby rzęsy były bardziej elastyczne i pasek przybrał półokrągły kształt należy je owinąć wokół najgrubszego trzonka pędzla do makijażu.

KROK 4
Kolejny krok to aplikacja kleju na pasek rzęs. Po nałożeniu kleju należy odczekać parę sekund aby klej związał.

KROK 5
Za pomocą pęsety starając się aby pasek rzęs był jak najbliżej linii naszych rzęs nakładamy rzęsy dociskając na środku a następnie w kącikach(nasze naturalnie rzęsy przed aplikacja sztucznych powinny być wytuszowane).

KROK 6
Po wyschnięciu kleju (który staje się przeźroczysty) możemy zostawić rzęsy w takiej postaci lub jeśli uznamy że potrzebujemy mocniejszego efektu możemy delikatnie je wytuszować. Ja jednak jestem zwolenniczką dobierania sztucznych rzęs tak, aby nie trzeba było ich dodatkowo tuszować.

KROK 7
Ściąganie sztucznych rzęs. Należy ściągnąć je przed demakijażem. Rzęs nie nosimy przez klika dni. Należy je za każdym razem ściągać. Rzęsy możemy użyć kilkakrotnie, wystarczy usnąć klej z paska rzęs, delikatnie przemyć płynem micelarnym, następnie schować do pudełeczka.

Podsumowując aplikacja rzęs nie musi być trudna wystarczy troszkę poćwiczyć, zastosować się do wyżej wymienionych kroków lub oglądać filmy instruktażowe .

Autor: Aga Piwowarczyk
Wizaż to jedno z największych spełnionych marzeń , pasja motywująca do samodoskonalenia , to sztuka przemiany .
Absolwentka Akademii Prenier z zawodu kosmetyczka i wizażystka.
Więcej o Agnieszce dowiecie się na jej profilach w mediach społecznościowych:
www.facebook.com/agapiwowarczykmakeupartist
www.instagram.com/aga_makeup_artist/

Brak komentarzy

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Ładowanie